GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vinkanna 8214167
nr 821 4167
Vinkanna
etsad dekor, nysilver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 22 april 2013
kl 20:16:08
800 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.